Kérdés:
Tisztelt Szakértő!
Hogyan kell kezelni az alábbi kellemetlen szituációt?
Munkavállaló sejti, hogy kibeszélik, a háta mögött, minősítik a munkáját. Megpróbált beszélni a közvetlen kollegájával, hogy mi a problémájuk vele, de semmi visszajelzést nem kapott. Majd véletlenül észreveszi az őt becsmérlő kollégák üzenetváltását, amelyben szidalmazzák.
Milyen védelmet lehet, kellene a cégnek biztosítani a munkavállalónak, aki úgy érzi, hogy igazságtalanul, indokolatlanul bánnak vele rosszul?
Mire hivatkozhat a munkavállaló a védelmében?
Köszönettel
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az ismertetett szituáció munkahelyi zaklatásnak,…