Ma van 2026.06.17

Csak regisztrált felhasználóknak hozzáférhető tartalom!
Input:

Hozzáférés csak az HR és Munkaügyi Partner portál regisztrált felhasználói számára lehetséges.

A dokumentum nézőképe:

Részmunkaidős szabadság számítása: napban vagy órában kell nyilvántartani?

2026.05.11, , Forrás: Verlag Dashöfer (http://www.dashofer.hu)

Kérdés:

Tisztelt Szakértő!

Dolgozónknak évi 30 nap szabadság jár. Részmunkaidőben dolgozik, heti 20 órában (nap 4 órában). Munkaidő keretet alkalmazunk, beosztása szerint heti 4 napot dolgozik 5 órában (nem heti 5 napot 4 órában). Így megvan a heti 20 óra munkaidő. Ha a dolgozónk egész héten nem jön be dolgozni, szerinte csak 4 nap szabadságot kell kiírnia.

Véleményünk és számításunk szerint 5 nap szabadságot kell kiírni, hiszen így jön ki a 20 óra szabadság. Ha egész hétre csak 4 nap szabadságot írna ki, az csak 16 óra lenne és akkor azon a héten még 4 órát be kellene

SZŰRŐK A PONTOS EREDMÉNYHEZ
SZŰRŐK A PONTOS EREDMÉNYHEZ
Címkék típusai